Menu
Your Cart

Oracal 090 Silver (Gümüş) Folyo 126 cm Renkli Yapışkanlı Folyo

Oracal 090 Silver (Gümüş) Folyo 126 cm Renkli Yapışkanlı Folyo
Oracal 090 Silver (Gümüş) Folyo 126 cm Renkli Yapışkanlı Folyo
133,65 TL

TELEFONLA BİLGİ ALMAK İÇİN ARAYINIZ

0532 173 48 55

Ürünlerimiz Hakel Reklam San. ve Tic. Ltd. Şti. firmamımzın özel lazer kesim imalatıdır.  Sipariş vereceğiniz bu ürünü dilerseniz kendi özel çiziminize göre hazırlayıp gönderiyoruz. Sipariş verdiğiniz ürünler aynı gün kargoya  hazırlanmaktadır. Cumartesi öğleden sonra ve pazar günleri kargo işlemi yapılmamaktadır.Fiziki mağazamız pazar günleri hariç olmak üzere akşam saat 7 ye kadar açıktır. Web mağazamız sürekli online olarak hizmettedir.
  • ÜRÜNÜMÜZÜN FİYATI  126 CM X 1 METRE FİYATIDIR. MESELA 5 METRE SATIN ALMAK İSTEDİĞİNİZDE 5 ADET SEÇMENİZ YETERLİ OLACAKTIR.... 

Ön Açıklamalar

ORAFOL,belirli bir grafik uygulamanızda aynı üretim numarasına sahip ürünleri kullanmanızı tavsiye eder. Farklı üretim numaralarına sahip folyoların kullanımında uygulamacı, (renk tonu gibi) malzemeler arası çıkabilecek farklılıklara karşı malzemeleri test etmelidir.

Depolama ve İşleme Koşulları

Kendiliğinden yapışkanlı ORACAL®, ORAMASK®, ORALITE®ve ORATAPE®folyoları, serin ve güneş ışığının girmediği bir ortamda, dik veya askıya alınmış şekilde başlıklarıyla birlikte muhafaza edilmelidir. İşlem öncesinde, kendiliğinden yapışkanlı folyoların ortam nemi ve ısısına uyum sağlamış olması gerekmektedir. Nem oranı 40 % ile 50 % arasında, ortam sıcaklığı ise +18° C ile + 22° C arasında olmalıdır. Bu şartların sağlanmadığı durumlarda koruyucu kağıttagenişleme veya büzüşme gözlemlenebilir. Kesilmiş kendiliğinden yapışkanlı folyoda boyutsal değişkenlikler gibi sorunlar oluşabilir. Her folyo için kendi veri belgesinde belirtilen depolama koşullarını inceleyin

Yüzey Hazırlığı

Yüksek kaliteli tutkal çözümlerinin kullanıldığı ORACAL®’ın kendiliğinden yapışkanlı malzemeleri temiz, pürüzsüz ve hava şartlarına dayanıklı tüm yüzeylerde mükemmel bir yapışma performansı gösterir. Folyo uygulamalarında yüzeyin yağ, kir ve silikon gibi artık malzemelerden arınmış olması çok önemlidir. ORACAL®’ın kendiliğinden yapışkanlı malzemelerini uygulanmasından once, yüzeyi isopropanol ile temizleyin ve temiz bir kumaşla yüzeyi kurulayın. Eğer yüzeyde yetersiz bir temizlik gerçekleştirilirse veya cilası çok yeni olan yüzeylerde, film ile yüzey arasında hava kabarcıkları oluşabilir. Yeni cilalanmış yüzeylerde cilanın kuruması için en az 3 hafta bekleyin. Temizleme malzemesi olarak isopropanol tavsiye edilir. Diğer temizlik malzemeleri yüzey cilasına zarar verebilir veya folyonun tutkal gücünezarar verebilir. Polikarbonat gibi gaz salınımı yapan yüzeylerde aşağıdaki talimatlara uymanızı öneririz: Yüzeyi temizleyin, folyonun bir kısmını uygulayın ve +60° C’de 24 saat bekletin. Eğer bu sure içerisinde hava kabarcıkları gözlemlenirse, gaz salınımı oluşmuş demektir. Böyle durumlarda, plastikmalzeme daha uzun bir sure oda şartlarında tutulmalı veya ısıl işlem görmelidir. ORAMASK®folyoları kullanıldığında, tasarımların uygulanacağı yüzeyin tamamen temizlenmiş olması önemlidir. Araç brandalarının ve cilalanmış yüzeylerin temizliği için Izopropanol tercih edilmektedir. Bu yüzeylere uygulandığında, yüzey kaplamasına nüfuz etmemesi için temizlik malzemesinin en kısa sürede yüzeyden temizlenmesi gerekir. Solvent malzemenin temizlik sonrası buharlaşması için zaman tanıyın. Çoklu renklere sahip tasarımlar için, ORAMASK®folyolarının sadece tamamen kurumuş boyalı yüzeylere uygulama gerçekleştiğinden emin olun. Solvent kalıntıları, şablon film söküldükten sonra yüzeyde tutkal kalıntılarının kalmasına sebep olabilir.

Uygulama Sıcaklıkları

Uygulama sıcaklığı, ürünlerin veri belgesinde belirtilen değerlerde olmalıdır. Yapışma gerçekleştikten sonraki 24 saat içindeciddi bir sıcaklık değişiminden kaçınılması gerekir. Ciddi bir sıcaklık değişimi gerçekleşirse, sıcak hava tabancası kullanımı tavsiye edilir.

Silikon Kağıdı Sökme

Folyo kısmı aşağı gelecek şekilde kesim folyosunu düz yüzeye serin. Uygulama yapılacak kısım kadar silikon kağıdı çekin. Silikon kağıdı filmden çekerek sökme işlemini yapın, asla diğer şekilde söküm işlemini gerçekleştirmeyin.

Uygulama

ORAFOL, tasarım çalışmalarınızda aynı üretimden çıkmış renkli folyoları kullanmanızı tavsiye eder. Başlıca iki uygulama yöntemi bulunmaktadır: Kuru ve ıslak uygulamalar. Kuru uygulama için,öncelikle kesilmiş folyoyu yerleştirin ve yüzeydeki bir köşesinden baskı uygulayın. Daha sonra kalan kısımları ragle yardımıyla yüzeye uygulayın. Uygulanan folyonun büyüklüğüne bağlı olarak, silikon kağıt yapıştırılmadan önce tamamen çıkartılabilir veya yapıştırma işlemi süresinde yavaşça sökülebilir. ORATAPE®folyoları kullanıldığında, 180°’lik açıyla bu folyoları yavaşça çekin. Islak uygulamalar için hava sıcaklığının en az +18° C olması gerekir. Tutkallı kısma, ağır kimyasal içerik taşımayan temizlik malzemesi ve sukarışımı malzemeyi spreyle sıkın ve yüzeye yerleştirin. Islak uygulama, baskı çalışmasını kolaylıkla pozisyonlama avantajı sunar.

Yorum Yap

Lütfen yorum yazmak için oturum açın ya da kayıt olun.